Jste zde: Domácí stránka |
CIR > Novinky > E – learningový kurz na téma Ekodesign a LCA

E – learningový kurz na téma Ekodesign a LCA

6.6.2008

Centrum inovací a rozvoje a VŠCHT Praha nabízejí možnost absolvovat zkušební testování kurzu na téma Ekodesig a LCA. Absolvování kurzu přinese či rozšíří účastníkům znalosti o moderních nástrojích v oblasti ochrany životního prostředí. Kurz bude spuštěn v červnu 2008 a po dobu zkušebního provozu je možné jej absolvovat ZDARMA. Zkušební provoz bude trvat do konce července.

Jak navrhnout výrobek s menšími dopady na životní prostředí?

Ekodesign je metoda, která se zabývá navrhováním (designem) výrobků (služeb) tak, aby byly zohledněny i dopady těchto výrobků na životní prostředí.

Hodnocení životního cyklu (Life Cycle Assessment – LCA) je metoda porovnávání environmentálních dopadů produktů, ať již hmatatelných výrobků či služeb, s ohledem na celý jejich životní cyklus (to znamená od „kolébky do hrobu“).

Co se student e – learningu dozví?

Informace o ekodesignu včetně jeho vztahu k tradičnímu designu a vazby na právní předpisy a technické normy, představení jednoho z možných provedení  ekodesignového projektu ve firmě, podrobný popis a aplikace metody LCA, konkrétní příklady využití ekodesignu a LCA v praxi a další informace.

E - learning je určen zejména pro pedagogy, absolventy a studenty technických univerzit a vysokých škol, zejména se zaměřením na design a návrh výrobků a na ochranu životního prostředí, designéry, vývojové pracovníky, podnikové ekology, konzultanty v oblasti prevence znečištění, designéry, pracovníky v oblasti výrobkové certifikace a zkušebnictví.

 

Přihlášení do zkušebního testování

Pokud se chcete účastnit zkušebního testování, vyplňte a zašlete do konce června přiložené soubory ke stažení:

  1. přihlášku na adresu , nebo  
  2. monitorovací list (vyplňte pouze zvýrazněná pole a nezapomeňte se PODEPSAT do označeného pole) a zašlete ho poštou na adresu: CIR, Dittrichova 6, 120 00 Praha 2

Obratem Vám zašleme e-mail se vstupním přihlašovacím jménem a heslem a podrobnými instrukcemi, jakým způsobem se přihlásit do e – learningu a absolvovat zkušební testování.

Soubor:
Prihlaska_ekodesign.rtf
Popis:
Přihláška
Formát:
rtf
Velikost:
12kB
Soubor:
Monitorovaci_list.doc
Popis:
Monitorovací list
Formát:
doc
Velikost:
479kB
Loading...

Novinky